Sign in to follow this  
CryKillerPL

Kilka sugestii

Recommended Posts

Witajcie, 

mam killa sugestii odnośnie gry. 

Xbox One X

1. Dodanie opcji zmniejszenia HUD. Przy graniu na dużym TV, HUD zajmuje za dużo miejsca. 

2. Pokombinujcie trochę aby zmienić te światła ostrzegawcze, aktualnie wyglądają tragicznie. Nie chodzi o dodanie refleksów, chodzi o to aby mocniej świeciły i były bardziej widoczne. 

3. Przydałaby się możliwość siania trawy na polach, bo koszenie tak po kawałku to bezsens. 

4. Skoro za zakup maszyny przez tablet musimy zapłacić więcej, to analogicznie powinno być ze sprzedawaniem maszyn. Przydałby się jakiś punkt sprzedaży obok sklepu. 

5. PROSZĘ!! Zmniejszcie ten pasek na górze ekranu, zasłania za dużo. 

6. Popracowałbym nad wielkością przyczep. Dlaczego większa naczepa WIELTON ma mniejszą pojemność, niż mniejsza przyczepa JOSKIN? To trzeba poprawić. 

7. Dodajcie jakąś teksturę nawozu na polu, albo niech chociaż ciemnieje tekstura na polu, bo aktualnie nie widać gdzie jest nawóz a gdzie go jeszcze nie ma. 

8. To samo z opryskiwaczami - gleba powinna robić się mokra jak po nawadnianiu. 

9. Ceny w skupach powinny się bardziej zmieniać, aktualnie stoją w miejscu (nie licząc kilku euro w dół i w górę) 

10. Skoro beczkowozy na wodę są w grze, to co stoi na przeszkodzie aby dodać opcję pojenia zwierząt? Urozmaiciło by to rozgrywkę. 

11. Ceny gotowych pasz dla zwierząt są za niskie. Aktualnie nie opłaca się robić paszy, bo ta gotowa jest bardzo tania. 

12. Nie powinno być tak, że mogę pobierać nawóz ze zbiornika, który stoi obok wiaty, która nie należy do mnie. 

13. Przydałaby się możliwość przetrząsania trawy w celu zebrania siana. 

14. Dlaczego wszystkie zboża na Xbox One X, gdy dojrzeją wyglądają jakby były siane siewnikiem rzędowym? Każde źdźbło jest idealnie w rządku. Tak nie powinno być.

15. Poprawił bym oświetlenie. Aktualnie w południe słońce nie świeci za mocno, a zachody słońca wyglądają kiepsko, w przeciwieństwie do wschodów słońca.

16. Na Xbox One X podczas opadów deszczu spadają fpsy, nieznacznie ale jednak. Przydałoby się to naprawić. W dzień wszystko jest ok. Problem z wydajnością pojawia się też podczas żniw. 

17. Podczas jazdy ciągnikiem sadowniczym Landini gra delikatnie ścina. Problem występuję na każdej mapie, bez względu na położenie kamery itp. 

18. Na mapie w Kolumbii w jednym miejscu następuje dziwny spadek fpsów. Miejsce zaznaczone na mapie. 

opy14y.jpg34g5bg4.jpg

19. W zepsutych kombajnach nie pojawia się wibracja na padzie, tak jak to jest w przypadku ciągników i ciężarówek. 

20. W sieczkarni jeżeli zaczniemy zbierać konopi przed uruchomieniem mechanizmu żnownego (tryb PRACUJ jest uruchomiony), to zacina się animacja wysypywania w rurze i pojawia się nawet wtedy gdy nic nie zbieramy. 

Powodzenia! I czekam na nowości! 

Ja, trzymam za Was kciuki! 

Pozdrawiam :)

Edited by CryKillerPL

To kolejna porcja:

21. Na mapie Włoch obok Winiarni jest jakaś niewidzialna ściana (patrz screen), przeszkadza ona przy podjeżdżaniu do miejsca zsypu.

5esk6r.jpg

wi5zic.jpg

22. Jednym z najbardziej denerwujących elementów w PF2018 jest to, że ciągniki nie rozpędzają się do prędkości maksymalnych. Rozumiem, że chodzi o symulację obciążenia maszyną/przyczepą i trudności związanej z jazdą po drodze polnej, ale lepiej by było, gdyby ciągnik po prostu wolno się rozpędzał. Trochę kiepsko, gdy jadąc "pustym" ciągnikiem po polnej drodze, ciągnik nie może się rozpędzić ponad 25-30 km/h.

23. Przy podłączeniu do siebie dwóch przyczep np. Metaltech DB8, pod przyciskiem RB mam sterowanie tylko ostatnią przyczepą, nie mogę odczepić od ciągnika pierwszej, tak aby po odłączeniu od ciągnika, obie przyczepy były ze sobą połączone. To samo w przypadku sprzedaży - aby wysypać zawartość pierwszej przyczepy, muszę najpierw odczepić tę drugą.

24. W wyzwaniu "Woda i wino" na mapie Włoch jest błąd w opisie tego wyzwania. W informacji o maszynach jakie są dostępne w tym wyzwaniu widnieje Akpil Chwast XL, a w rzeczywistości dostajemy Akpil Chwast XL SAD.

25. Moim zdaniem, wszelkiego rodzaju magazyny powinny być jako obiekty "buyable", a nie tak jak teraz. 

26. Sterowanie w niektórych maszynach jest niezrozumiałe. W pługach i kultywatorach, opuszczamy je przesuwając prawy analog w dół, natomiast siewniki opuszczamy klawiszem A. Dlaczego? W siewnikach powinno być tak, że pod klawiszem A jest "Włącz" a RS opuszczamy i podnosimy siewnik.

27. Opcja obracania w pługach powinna być dostępna bez potrzeby składania go. 

28. Opryskiwacz Akpil Chwast XL rozkłada się trochę za szybko. Powinien rozkładać się o połowę wolniej.

29. Obciążniki są aktualnie bezużyteczne.

30. Końcówki do ładowaczy czołowych gdy są podczepione, mają kolizję. Przeszkadza to szczególnie przy cofaniu z podniesionym ładowaczem.

31. W pługu Akpil KM 80 3+1, podczas orki małe koło obraca się za wolno w stosunku do prędkości z jaką porusza się ciągnik. 

32. Zapewne to naprawicie, ale napiszę. Ciągle jest problem z dziwnymi reakcjami pojazdów na wciskanie gazu i hamulca. Raz ciągnik ruszy szybko do przodu, a innym razem ledwie drgnie (mowa o sytuacji przy naciśnięciu klawisza przyspieszenia). analogiczna sytuacja występuje przy hamowaniu. jest to dośc uciązliwe, gdy chcę powoli podjechać do jakiejś maszyny aby ją podczepić.

33. Przydałoby się manualne odpalanie maszyn. Za każdym razem gdy przełączam się do ciągnika w celu odebrania zboża z kombajnu i gdy wrócę do kombajnu aby młócić dalej, to muszę wszystko ponownie uruchomić przed rozpoczęciem pracy. takie manualne odpalanie załatwiło by sprawę.

34. Coraz częściej zdarza mi się sytuacja, gdy wciskam klawisz RB i nie pojawia mi się sterowanie u dołu ekranu. Problem pojawia się nieregularnie i w różnych ciągnikach/maszynach.

EDIT:

35. W ciężarówce DAF jest jakiś problem ze śladami opon, są za szerokie i za mocne (patrz screen).

34s2l47.jpg

36. W Japonii ludzie nadal chodzą po polach. Japonia to także kraina cudów - ludzie po wodzie tam chodzą ;)

PS: To jest miazga! Robię sobie spokojnie wyzwanie, jadę do skupu a tam takie coś! 

Jeszcze te okrzyki po włosku... świetna sprawa! :lol:

2ahb0w3.jpg

JEST I PLATYNA :D

33blilj.jpg

Edited by CryKillerPL

37. Oprysk i nawożenie nic nie daje. Przetestowałem to na polu nr 3 w Montanie. Bez oprysku i nawożenia zebrałem 6 800 kg pszenicy. Gdy wykonałem oprysk i nawożenie zebrałem także 6 800 kg pszenicy. 

38. Promienie skrętów w kombajnach są zdecydowanie za duże. Przeszkadza to w nawracaniu. Chodzi szczególnie o początkowy kombajn. 

39. Pojazdy i maszyny budzą się zdecydowanie za szybko. Po kilku minutach na polu, kombajn wygląda jakby obrzucono go błotem.

40. Nie da się mocno oddalić kamery. Przeszkadza to szczególnie podczas opryskiwania, bo nie widzę wszystkiego. 

41. Na przejedzie kolejowym w Montanie ciągle świecą się światła ostrzegawcze i te na szlabanach. Swoją drogą są one pomarańczowe, a powinny być czerwone. 

42. Pojawił się dziwny problem z pracownikiem i teksturami na polu. Gdy zatrudniam pracownika na polu które jest po kultywacji to momentalnie na całym polu tekstura zmienia się, na taką jak po sianiu. Pracownik działa dobrze. Stan pola jest dobry, tzn. pasek "SIEW" zapełnia się wraz z pracą na polu. 

_________________________________________________________________________________________

EDIT

43. Jest jakiś duży problem z funkcją przewijania czasu przez tablet. Zdarzyło mi się coś takiego:

W Montanie obsiałem pola nr 3 i 39, pogoda była pochmurna, a na kolejne trzy dni zapowiadana była słoneczna. Użyłem funkcji przewinięcia czasu ( w tablecie) o trzy dni, stojąc obok pola nr 3. Pogoda nadal była pochmurna, na polu nr 3 zboże mi dojrzało, a na polu nr 39 było w pierwszej fazie wzrostu. Gdy użyłem funkcji przyspieszeni czasu (stojąc obok pola nr 39), to po 3 godzinach pogoda zrobiła się słoneczna (tak jak była w prognozie) a na polu nr 39 zboże było w fazie 2. 

Coś tu jest nie tak. Po trzech dniach zboże powinno być dojrzałe na obydwu polach a nie tylko na jednym. To samo z pogodą. Gdy używam opcji spania obok domu to wszystko jest ok.

44. W trybie swobodnym ma szafirów na mapie. Zebrane 0/100

Edited by CryKillerPL