CryKillerPL

Feedback - zgłoś błąd/sugestię

Recommended Posts

Od czego by tu zacząć.....

Aktualizacja 1.1.2 Platforma PS4 tryb swobodny. Montana.

NIE wytrzymałem dłużej niż 30 min. Masakra. Gra crashowała 3 razy. raz przy wczytaniu gry i 2 razy po wciśnięciu prawej gałki (wybór pojazdów)

- Żółta przyczepa 10 ton czasami lewituje.

- dodatkowy ciągnik jbc po zakupie pojawia się w miejscu poza mapą, nie można do niego w ogóle wejść.

- po wczytaniu gry zniknęła mi połowa sprzętu i po kolejnych próbach nadal jej nie ma (zapis gry po 1.1.2)

- dodatkowy pickup monster ma mniejszą pojemność niż ten zwykły? dlaczego? niecałe 30 jajek(paletek) a normalny ma chyba 100, dziwne

- zniknęła możliwość cięcia słomy w kombajnie

TYM RAZEM zamieszczę i plusy :)

- czas, nareszcie skalowanie 1:1 dzięki

- obraz gry wygląda trochę lepiej, nie jest tak dziwnie rozjaśniony

Ogólnie, odechciewa mi się grać. Ale jestem wytrwały będę próbował. Strach pomyśleć co jest na innych mapkach.

Wersja 1.1.3

Przy zmianie pojazdu nie jest zapamiętywana odległość kamery od ciągnika, jeśli zmiana była dokonana w widoku z wnętrza pojazdu. Kamera w takiej sytuacji wędruje bardzo blisko pojazdu, czego nie było w poprzedniej wersji. Irytujące zachowanie.

Ponadto, jak ktoś sugerował, dobrze by było, aby zapamiętywany był widok 1. lub 3. osoby dla maszyn i rolnika oddzielnie. Ja np. wolę biegać farmerem w 3. osobie, a ciągnikiem jeździć w pierwszej.

Edited by Artur G.

PS4 Wersja 1.1.3

Nadal ciągnik JBC po zakupie pojawia się poza mapą...

Po wejściu do traktora i wyjściu z niego jest przez cały czas opcja zatrudnienia pracownika

Nadal nie została przywrócona możliwość cięcia słomy w kombajnie

Zobaczymy czy dalej występują crashe co chwile i dam znać

PC 1.1.3

I ja mam płacić pracownikom za taką robotę? (83%)b3305b63193d2.jpg

Siłownik się popsuł:

4e3b577f79398.jpg

W kombajnie (GS16) nie mogłem ani zatrudnić pracownika (nie ma nic do zrobienia przy "zbieranie") ani włączyć mechanizmu żniwnego, zmiana kombajnu pozwoliła mi uruchomić mechanizm lecz nadal nie mogę zatrudnić pracownika. Rozpoczęcie pracy pomogło.

Zbiory ziemniaków: Pracownik nadal kończy prace po zapełnieniu kombajnu do ziemniaków.

6 hours ago, Patrykos said:

PS4 Wersja 1.1.3

Nadal ciągnik JBC po zakupie pojawia się poza mapą...

Nadal nie została przywrócona możliwość cięcia słomy w kombajnie

dokładnie, problem z ciągnikiem i cięciem słomy tak samo u mnie

dodatkowo animacja opryskiwacza zniknęła, nie widać również rozlewania wody z beczkowozu.

przez godzinę gra nie wyj.....a się więc może będzie ok, również po wczytaniu savea, nadal mam swoje narzędzia i maszyny. mały sukces po sporej porażce

Patche i aktualizacje mają na celu usprawniać grę i naprawiać błędy a nie odwrotnie. Więc Panowie i Panie z Techladnu, proszę sprawdzajcie czy łatki naprawcze naprawdę naprawiają błędy nie tworząc przy okazji nowych.

Platforma Windows, Montana, tryb swobodny znalazłem następujące błędy.  v1.1.3

1.Po odpaleniu gry ciągniki z łyżkami stoją tak, że uniesione koła w górę.

https://zapodaj.net/2043283d7afc9.png.html

2.Orka przez pracownika nadal nie kompletna.

https://zapodaj.net/c61afc628d537.png.html

3.Rozrzut obornika bez opcji rozrzutu tylko tak jak widać na zrzucie hmm....

https://zapodaj.net/68c1ac508bd19.png.html

Dziś rozpocząłem grę z tego miejsca i naprawiło się, ale poprzednio podczepiałem maszynę do inwentarza

Edited by roobin303

12 hours ago, Wujaszek Slim said:

dokładnie, problem z ciągnikiem i cięciem słomy tak samo u mnie

dodatkowo animacja opryskiwacza zniknęła, nie widać również rozlewania wody z beczkowozu.

przez godzinę gra nie wyj.....a się więc może będzie ok, również po wczytaniu savea, nadal mam swoje narzędzia i maszyny. mały sukces po sporej porażce

Patche i aktualizacje mają na celu usprawniać grę i naprawiać błędy a nie odwrotnie. Więc Panowie i Panie z Techladnu, proszę sprawdzajcie czy łatki naprawcze naprawdę naprawiają błędy nie tworząc przy okazji nowych.

Odnośnie kombajnu Palesse - usunięcie sieczkarni to naprawa błędu. Ten kombajn nie posiada sieczkarni fabrycznie.

Przyczepa do przewozu inwentarza ślizga się jak po lodzie

Duch Fasttrack (specialedition)

Przyczepa pracująca z Fasttack również duch musiałem zakupić nową

Po odczepieniu przyczepy od Fasttrack 8330 (special edition) i zakupieniu Fasttrack 8330 i podczepieniu zaczęła latać

Edited by roobin303

U mnie również na mapie Kolumbii po podłączeniu do 200-konnego Landini duża cysterna zaczęła latać. Zrobiłem wtedy save, który później przy ładowaniu spowodował crash. Jeśli się przyda, mogę go udostępnić developerom.

#Bug #XONE problem z podłączeniem wózka do naczepy. Tylne koła unoszą się w powietrzu. Przez co bardzo ciężko jest podjechać prawidłowo. Męczyłem się ponad 10 minut, w końcu się udała, jak na załączonym filmiku. Niestety nie da się tym jeździć, wózek do naczepy żyje własnym życiem. Ściąga go na prawo, podczas hamowania również go ściąga jak by jechał po lodzie. Cofanie z takim zestawem jest prawie nie możliwe. Ostatecznie sprzedałem wózek i kupiłem ciągnik siodłowy DAF, który działa rewelacyjnie i gra się tym super. 

YouTube link

#Bug nie da się spłacać pożyczki czy to przez tablet, czy bezpośrednio w banku. Chciałem w trybie Moja pierwsza farma spłacić całą pozostałą pożyczkę, zaciagnąłem nową pożyczkę 300 tyś spłaciłem pierwszą (dług dziadka) niestety zadanie niezaliczone. Chyba trzeba spłacić wszystkie pożyczki, zobaczymy. Niestety chcąc przyspieszyć spłatę nie da się. 

Edited by luqasz_85

Landini 7-215 kupiony w Kolumbii (specjalnie na wzniesienia) po przeniesieniu do Montany stracił moc i jeździł max 16km/h. Po restarcie gry moc odzyskał. Na steamie też ktoś miał ten problem.

8 hours ago, luqasz_85 said:

#Bug #XONE problem z podłączeniem wózka do naczepy. Tylne koła unoszą się w powietrzu. Przez co bardzo ciężko jest podjechać prawidłowo. Męczyłem się ponad 10 minut, w końcu się udała, jak na załączonym filmiku. Niestety nie da się tym jeździć, wózek do naczepy żyje własnym życiem. Ściąga go na prawo, podczas hamowania również go ściąga jak by jechał po lodzie. Cofanie z takim zestawem jest prawie nie możliwe. Ostatecznie sprzedałem wózek i kupiłem ciągnik siodłowy DAF, który działa rewelacyjnie i gra się tym super. 

YouTube link

#Bug nie da się spłacać pożyczki czy to przez tablet, czy bezpośrednio w banku. Chciałem w trybie Moja pierwsza farma spłacić całą pozostałą pożyczkę, zaciagnąłem nową pożyczkę 300 tyś spłaciłem pierwszą (dług dziadka) niestety zadanie niezaliczone. Chyba trzeba spłacić wszystkie pożyczki, zobaczymy. Niestety chcąc przyspieszyć spłatę nie da się. 

Dokładnie miałem tak samo na platformie Windows wózek pod naczepę skręca jakby był zardzewiały <lol>

Odnośnie pożyczki ja spłaciłem pierwszą po dziadku i mi zaliczyło zadanie.

Po odpaleniu gry słupki na polu nie pokazują wszystkich wartości tylko orkę pola jedynie

https://zapodaj.net/dcde08b4c352f.png.html

Po ponownym wczytaniu zaczęło działać

Edited by roobin303

On 30.03.2018 at 9:16 PM, roobin303 said:

Dołączam plik DXDiag

DxDiag.txt

Wygląda na to że Twój komputer niestety nie spełnia wymagań  minimalnych gry w kwestii karty graficznej, procesor też jest słabszy.

Niestety będzie to mieć wpływ na nieprawidłowe działanie fizyki w grze i inne dziwne sytuacje.

On 30.03.2018 at 9:22 PM, roobin303 said:

Niedokładne żniwa pracowników zatrudnionych, zostawiają na polu plon w niedużych ilościach.

Zamieszczone zdjęcie.

https://zapodaj.net/f601e559ed5d4.png.html

Platforma Windows 10, mapa Montana, kombajn początkowy

Producent cały czas pracuje nad usprawnieniem działania pracowników, spodziewaj się kolejnych aktualizacji które poprawią sytuację. 

Z problemami odnośnie nowej aktualizacji (nieprawidłowe działanie, błędy).

Najlepiej dawajcie znać w formie opisu błędu i pliku dxdiag na support@iceflames.com lub pomoc@techland.pl, cały czas trwają prace nad kolejnymi aktualizacjami.

1 hour ago, Artur Lis said:

Wygląda na to że Twój komputer niestety nie spełnia wymagań  minimalnych gry w kwestii karty graficznej, procesor też jest słabszy.

Niestety będzie to mieć wpływ na nieprawidłowe działanie fizyki w grze i inne dziwne sytuacje.

Producent cały czas pracuje nad usprawnieniem działania pracowników, spodziewaj się kolejnych aktualizacji które poprawią sytuację. 

Rozumie wiedziałem o tym że komputer jest słabszy, ale poprawił się błąd który opisywałem o biogazowni.

Problem z zatrudnieniem pracownika na polu przy zbiorze ziemniaków.
W pierwszej fazie na początku pola jest poprawnie, podejmie zadanie wykona i napełni maszynę. Następnym razem nie ma opcji by go zatrudnić, trzeba dojechać do skraju pola, bądź samemu podjąć zadanie i na tej zasadzie po kilku sekundach go zatrudnić(tj.przejęcie zadania)

17 minutes ago, roobin303 said:

Rozumie wiedziałem o tym że komputer jest słabszy, ale poprawił się błąd który opisywałem o biogazowni.

Oczywiście, błędy powtarzalne zostaną poprawione, tak jak opisany wcześniej przez Ciebie błąd związany z biogazowni.

Aczkolwiek w kwestii nieprawidłowego działania fizyki powodem jest konfiguracja Twojego komputera (nie jest to błąd gry).

Dziękujemy za feedback i zgłoszenia umieszczane cały czas bieżąco na forum :)

1 hour ago, Artur Lis said:

Aczkolwiek w kwestii nieprawidłowego działania fizyki powodem jest konfiguracja Twojego komputera (nie jest to błąd gry).

Ale i ja pisałem o latającej dużej cysternie w Kolumbii, a komputer taki najgorszy nie jest: i7 4790K, Gigabyte 1060 i 16GB RAM.

Przy okazji, gra i tak jest super! :)

Edited by Artur G.

9 minutes ago, Artur G. said:

Ale i ja pisałem o latającej dużej cysternie w Kolumbii, a komputer taki najgorszy nie jest: i7 4790K, Gigabyte 1060 i 16GB RAM.

Przy okazji, gra i tak jest super! :)

Z podanej przez Ciebie konfiguracji wynika iż komputer jest bardzo ok:)  Oczywiście że są błędy ogólne nad których rozwiązaniem cały czas trwają prace. Aczkolwiek są i takie które są spowodowane brakiem mocy obliczeniowej względem silnika fizycznego na komputerze nie spełniającym minimalnych wymagań.    

Mam nadzieje że nie zostałem źle zrozumiany, nie miałem na myśli że wszystkie problemy tego typu (które występują u wielu graczy) są powodowe za słabą konfiguracja.

Dzięki za miłego słowa odnośnie gry.

Pamiętajcie proszę żeby zrzuty ekranowe, filmy, dokładne opisy błędów przesyłać na e-mail: support@iceflames.com lub pomoc@techland.pl

Xbox One

Moja pierwsza farma

Patch 1.1.3

Zatrudniłem pracownika do siania. W trakcie siania praciwnik nagle się zaciął i stał w miejscu. Nie mogłem wsiąść do ciągnika ani stojąc obok niego, ani przez koło pojazdów. Uruchomiłem ponownie grę i pracownik ruszył. 

Gdy po chwili pracownik zakończył sianie, znów pojawił się problem z niemożnością wejścia do ciągnika. Ponownie uruchamianie nic noe daje. Ciągnik stoi pusty z podczepionym siewnikiem (ten mały GP) i nie da rady do niego wejść. Nie da się też go zresetować poprzez drona ani sprzedać przez tablet. Próbowałem podróży do innych krajów... nic. Czekałem kilka dni w grze.... nic. 

Nie chce mi się zaczynać gry od nowa.

A i po aktualizacji, pracownik z tym siewnikiem GP robi dziwne mijaki. Tak jakby źle obliczał szerokość roboczą siewnika, bo na polu zostają 1,5 m paski.

2vv1h03.jpg

A i czasem baguje się zaczep.

efnux0.jpg

W początkowym kombajnie nadal nie można umyć hedera gdy jest on podłączony do kombajnu.

Na Xbox One po aktualizacji, tektura żyta na polu (nie wiem jak inne, jeszcze nie widziałem) wygląda jak po sianiu rzędowym. Każde źdźbło jest idealnie w lini prostej w stosunku do innego. Tak nie powinno być!

Edited by CryKillerPL

Platforma PS4. 1.1.3

Pracownicy nadal pozostawiają sporo niedociągnięć, czasami nawet całe paski nie wykonanej pracy, czy to orki, kultywacji, siewu czy oprysku. Cóż i  tak jest lepiej niż było.

Powinien być wybór, czy pracownik podczas pracy ma zużywać nasz towar (obornik płynny, stały, wodę, pestycydy) czy też kupować na bieżąco. Po co kupować jak mamy 100% obornika w zapasie.

Zbiornik na owoce jest za mały. Na Montanie przy zbiorze gruszek (sad za 85 tyś) za każdym razem traci 1 kg owoców, to tyle co nic, ale po co ta informacja.

No i ten ciągnik siodłowy DAF, strasznie ślimaczy, jazda na wprost ok, ale ruszenie z miejsca przy skręconych kołach to ehh.... brak słów.