CryKillerPL

Feedback - zgłoś błąd/sugestię

Recommended Posts

Bug XONE S

Zrzut ekranu Xone

Mój Landini Rex F plus podłączona do niego beczka na wodę Sipma, zostały ukradzione, prawdopodobny cel to Kolumbia, na szczęście działa nadajnik GPS i wiem, że są niedaleko 1 138 760m

A tak na serio, to po wczytaniu Save nie mogłem go odnaleźć na mapie, jak do niego wsiadłem to był biały ekran. Nie dało się go przenieść gdyż, była podłączona do niego beczka, nie dało się sprzedać. Jedyne rozwiązanie to podróż do innego kraju i z powrotem do Montany. Znów stratny na kasie i czasie podróży, ale przynajmniej to niż, stracić ciągnik na zawsze. 

W wielu pojazadach ( np. kombajn startowy, naczepa wielton) baguje się dźwięk . Aby go odbugować należy urządzenie , którego dźwięk się baguje szybko podnieś i opuścić aż dźwięk się naprawi. 

Misja poboczna Handel świniami nie działa poprawnie. Po odebraniu misji w chlewie powinny pojawić się cztery swinie które mam przetransportować do rzeźni. Nic takiego się niestety nie dzieje. Chlew jest pusty - nie można też kupić świń. Nie pomaga ponowne uruchamianie - robiłem to z 10 razy.

W kombajnie Gomselmash Palesse GS575 gdy kombajn stoi pusty kręci się ciągle jakieś koło zębate (z prawej strony, na wysokości ok. 1,5 m, w przedniej części kombajnu)

Jeżeli np. podstawimy przyczepę do przewozu zwierząt Galucho Transcow postawimy obok chlewni/obory to w innych pojazdach zamiast "Przenieś zawartość" itp. będzie "Załaduj małe zwierzę" jednak działa to prawidłowo. Czyli dla przykładu jeżeli w momencie gdy przyczepa Galucho Transcow stoi obok chlewni, ja pojadę innym ciągnikiem po wodę do przepompowni to wciskająć X (Załaduj małe zwierzę) normalnie nabieram wodę.

To samo gdy staniem bohaterem koło np. królikarni i wsiadamy do jakiegoś pojazdu poprzez koło z pojazdami to cały czas będzie się nam wyświetlać informacja o królikach tak jakby bohater ciągle tam stał. Pomaga podejście ponownie do królikarni.

Po raz kolejny - usuńcie, albo zmniejszcie ten dziwny pasek na górze.

Dodajcie opcję czułości drążków na padzie.

W ładowaczach trzeba zamienić biegunami oś Y dla podnoszenia i opuszczania.

Opisy maszyn w sklepie są bardzo szczątkowe. Opisałbym wszystko dokładnie. Niektóre maszyny nie mają wpisanej szerokości roboczej, inne mają. W opisie siewnika Akpil Gepard Drill 3 zmienił bym opis - nie wymaga on wcześniejszego spulchniania gleby.

Do poprawy jest też fizyka. Aktualnie obciążniki są nie potrzebne, bo Zetor Major z pługiem 6-cio skibowym jedzie bez problemu, a przednie koła ani na chwilę nie oderwą się od ziemi.

Dodajcie możliwość kupowania zwierząt poprzez tablet.

Edited by CryKillerPL

Witam ja mam taki problem na gram na PC, problem jest z modami niektóre mod  pojazdy mają brak tekstur białe szyby jak i reszta tekstur oprócz kół. Wszytko robię jak należny  kiedy kupuje pojazd mam biały ale na pomne ze nie wszystkie mody tak maja , czy to wina modu czy gry ?.

Kolejny dzień z Pure Farming i kolejne "zonki" Platforma PS4

1. Po napełnieniu cysterny obornikiem płynnym i nawożeniu pola, reszta zawartości po prostu znika po wczytaniu stany gry.

2. Po zakupieniu szklarni przemysłowej nie mogę w żaden sposób zebrać plonów z palety, próbowałem wszystkimi przyczepami. Dodatkowo ledwo nadążałem z dostarczaniem wody i worków z nawozem.

3. A propos nawozów do szklarni, czy można je dowoźić czymś innym niż pickupem? Serio jeździć po 4-5 razy to po prostu masakra, dodatkowo 3 razy z beczką z wodą, jakaś masakra. Wiem, użyłem słowa masakra po raz drugi, to nie przypadek.

Zwracam natomiast honor jeśli chodzi o raty kredytu bankowego. Spłacają się same.

Miałem dość czekania na zarobienie reszty kasy w kampanii na spłacenie kredytu, ponieważ te wszystkie błędy zniechęcały mnie na tyle, że po kolejnym crashowaniu gry nie chciało mi się ponawiać rozgrywki i wozić po raz kolejny ten nawóz do szklarni pickupem. Sprzedałem większość maszyn i spłaciłem kredyt.

4. Właśnie, sprzedawanie nie opróżnionych maszyn. Nie powinno mieć znaczenia, czy maszyna jest pełna czy pusta. Najwyżej stracimy zawartość a zyska na tym tylko kupiec :). Czy jest opcja opróżniania maszyny? ponieważ ja nie potrafiłem takowej znaleźć.

14 hours ago, CryKillerPL said:

Po raz kolejny - usuńcie, albo zmniejszcie ten dziwny pasek na górze.

W ładowaczach trzeba zamienić biegunami oś Y dla podnoszenia i opuszczania.

Amen bracie farmerze. Popieram w 100%

W kombajnie do ryżu Redlands Champion TR22 dziwnie działa sterowanie. Gdy stoimy w miejscu to skręcanie jest zamienione biegunami (czyt. drążek w prawo to kombajn okręca się w lewo i odwrotnie), ale gdy ruszymy to nagle bieguny są na swoich miejscach. Jest to bardzo denerwujące.

A i dlaczego sprzedajemy obornik rozrzutnikiem? W jaki sposób jest to wysypywane? :P Dodałbym opcję przewożenia obornika w przyczepach i tyle.

13 hours ago, Wujaszek Slim said:

A propos nawozów do szklarni, czy można je dowoźić czymś innym niż pickupem? Serio jeździć po 4-5 razy to po prostu masakra, dodatkowo 3 razy z beczką z wodą, jakaś masakra. Wiem, użyłem słowa masakra po raz drugi, to nie przypadek.

Ależ można kolego

Metaltech PH4 albo Wielton PRC-2B/W 10 Ton

Edited by CryKillerPL

Ta gra jest koszmarnie słabo zoptymalizowana. Grać się nie da bo na ultra masz z 40-50fps przy czym rwie obraz nie ma płynności animacji a na najniższych ustawieniach to samo tylko że pisze że 70 fps. Komputer mam mocny bo i5 7500 i RX 480 4gb i 8gb ram ddr4. W wiedzminie 3 na ultra mam 50fps i gra sie plynnie bo nie rwie obrazu a tu takie coś w grze z taką średnią grafiką się nie da grać

Już ktoś o tym pisał, ale bywa, że czas szaleje. U mnie występuje to w Mojej pierwszej farmie w chwili, gdy wyskakuje komunikat o możliwości odebrania plonów (papryki) ze szklarni; co ciekawe, przy pierwszym zbiorze tego nie było. Pomaga zapis i załadowanie od nowa.

"Szaleństwo" wcześniej wspomniane polega na tym, że zegar zaczyna pokazywać dziwne godziny typu 25:78, po sekundzie 34:85, potem na przykład 108:765. Przy czym słońce też szaleje.

I jeszcze ten nieszczęsny pracownik... Przy zawracaniu cuduje. Jednak wystarczy odwrócić  wzrok w inną stronę, a zaczyna pracować należycie.

Xbox One

Po załadowaniu jajek na przyczepę Metaltech PH4 nie można ich zrzucić do magazynu jaj. Opcja pod Y się pojawia, ale nic się nie dzieje. Nie pomaga ponowne uruchomienie gry.

Po aktualizacjach, z tygodnia na tydzień gra wygląda coraz lepiej.

Widzę, że system chmur został zmieniony. Przyznam, że był ciekawie rozwiązany, chmury potrafiły się rozszerzać zakrywając całe niebo, potem zmniejszać. Niestety były płaskie, przez co ogólnie słabo to wyglądało. Wydaje mi się, że teraz jest dużo lepiej, nawet ptaki już mi tak nie przeszkadzają. Chociaż brakuje mi od czasu do czasu całkowicie czystego nieba bez chmur.

Znalazłem nowe problemy.

1. Naczepa Wielton Strong Master – przy skręcie ponad 45stopni mocno blokuje prędkość do kilku km/h. Pozostałe naczepy (firanka i laweta) działają normalnie.

2. Wielton PRD-2 (wózek dolly) – jak dla mnie całkowicie niegrywalny. W zależności od ciągnika działa lepiej lub gorzej: Mccormick, Zetor 160 – w górze przednia oś wózka, JCB – w górze tylna oś wózka, Agromash i Zetor 150HD – w miarę dobrze.

Wózkiem jest źle manewrować cofając – po prostu ślizga się i nie chce współpracować (szczególnie, gdy w górze jest tylna oś wózka). Przy podłączaniu naczepy, naczepa na chwile unosi się w powietrzu. Po podłączeniu naczepy nie jest lepiej, ślizga się na boki (driftuje), nawet przy lekkim skręcie. W połączeniu z tą blokadą (o czym wyżej pisałem) Wieltona Strong Master to już całkiem źle.

Myślę że to wszystko przez połączenie wózka do ciągnika - zbyt sztywne i na różnej wysokości.

Edited by Irt Uop

Na dzień dzisiejszy co wyłapałem:

Wersja PC 1.1.2

Sipma PZ 1832 prasa do bel:

• Czasem nie chce się zamknąć klapa po rozładowaniu beli.

• Jak rozładować prasę przy zmianie siano-trawa?

• Pracownik rozładowuje w trakcie jazdy i zostawia „placki” nie zebranego siana. Lepiej jak by się zatrzymał po zapełnieniu, rozładował i wznowił zbieranie.

Sipma OS 7535 owijarka do bel:

• Folia dziwnie klei się do beli.

Sipma WS 6510 przyczepa samozbierająca do bel:

• Nie mogłem rozładować jej po wczytaniu gry następnego dnia (miałem 6 beli na 8 max). Nie mogłem jej też doładować do pełna.

Akpil Kartoffel zbierak ziemniaków:

• Po zapełnieniu zbiornika, pracownik kończy pracę, zamiast przestawić się w tryb wyładowania.

Drobne:

• Zapisałem i zakończyłem grę w trakcie nawożenia połowy pola. Po wczytaniu gry następnego dnia, na minimapie nie było widać ile pola nawoziłem.

• Przydała by się opcja np. w tablecie: Pokaż dostępne pojazdy w regionie. Nie mogę sadzić pszenicy w Japonii więc po co widzieć kombajny w sklepie.

• Wał WOM przenika się z hakiem McCormick 4600 + Akpil Chwast XL.

• Trawa odrasta po wczytaniu gry.

• Prezentacja zapełnienia:

• Ziemniaki w składzie ziemniaków mogły by lepiej prezentować jego wypełnienie.

• Sipma NS 1600 przy załadowaniu ziemniakami 5000kg wygląda jak by była zapełniona mocno powyżej połowy (screen, od lewej pełne 16t, 5t, 0t).

• Rozrzutnik nawozu Sipma RN 610 wygląda na pusty przy ¼ nawozu.

• Brak animacji ruchu pasa transmisyjnego i spadających ziemniaków w składach ziemniaków (animacja jest dla kombajnu ziemniaczanego).

• Pole nr 39, 1.62ha ziemniaki zapełniłem: cały skład 1 (27t) + 16t Sipma NS 1600 + ~1,1t w kombajnie. Proponuje składy przynajmniej po 45t.

• Wał WOM nie jest potrzebny do przyczep? np. do Sipma NS 1600?

• Radio; własne utwory, kontynuowanie utworu po wyjściu i wejściu do pojazdu.

• Auto-save przynajmniej o północy by się przydał.

20180324151449_1.jpg

To ja dodam jeszcze co do rozładunku:

- gdy kombajn do ziemniaków jest już pełny i podjedziemy pod niego przyczepą to nie ma "Q" do rozładunku, trzeba odjechać kombajnem i podjechać ponownie do przyczepy

- to samo tyczy się szklarni, gdy mam zaparkowany pickup z nawozem przy rozładunku jego i przełożę potrzebną ilość, wrócę do niego po jakimś czasie by kolejną porcję nawozu dać, nie ma "F" trzeba odjechać i podjechać ponownie

- ta sama przypadłość jest przy załadunku kapusty przy szklarni, zaparkowana przyczepa w miejscu załadunku raz się załaduje, przy ponownej porcji kapusty trzeba odjechać i podjechać ponownie by móc załadować kapustę, nie wiem jak jest z innymi produktami w szklarni, ale domyślam się, że jest podobnie.

On 23.03.2018 at 5:14 PM, Artur G. said:

I jeszcze te "wyprane" kolory. Ani regulacja gammy, ani jasności nie daje normalnych kolorów i niemal zawsze są jakieś wyblakłe.

Zgadzam się w 100% powinni coś z tym zrobić.

On 3/23/2018 at 6:14 PM, Artur G. said:

I jeszcze te "wyprane" kolory. Ani regulacja gammy, ani jasności nie daje normalnych kolorów i niemal zawsze są jakieś wyblakłe.

18 hours ago, Wujaszek Slim said:

Zgadzam się w 100% powinni coś z tym zrobić.

Popieram!

Dodałbym opcję ukrywania HUD na konsolach. Konsolowcy też chcą fajne fotki cykać 

Wersja PC - Steam

- Na polu nr. 3 nie mogę zatrudnić pracownika do żadnej czynności, a np. na polu nr. 4 i 1 mogę zatrudnić normalnie.

- We Włoszech jest dron, a po powrocie do Montany już go nie ma

- Nadal brak możliwości restartowania maszyn i ich przenoszenia. 

- Gdy zbiory są gotowe (chodzi tu o sady) to pojawia się komunikat "utracono 2 kg"  

- rozbudowa kurnika kosztuje 10 tys, a dodaje tylko dodatkowo 5 kur... albo 10, ale to i tak jest mało.

1 hour ago, ALCHEMIK123 said:

- rozbudowa kurnika kosztuje 10 tys, a dodaje tylko dodatkowo 5 kur... albo 10, ale to i tak jest mało.

dodaje 5 kur i to faktycznie bardzo mało jak na tak drogą rozbudowę

Większość problemów i bugów w moim przypadku było na Mojej pierwszej Farmie w trybie kampanii. W trybie wolnym jest ich znacznie mniej ale jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem.

On 18.03.2018 at 5:38 PM, Wujaszek Slim said:

Dziwne zachowanie w grze platforma Windows 10, Montana ,tryb swobodny Zetor Major zawisł po zakończeniu siania na polu nr.3 (tzn. po przejściu na ten traktor klawiszem Tab)

Jeszcze jeden filmik odnośnie dźwięku przy załadunku obornika (tj. mlaskanie) znika dźwięk po sprzedaniu w bio gazowni.
Ewidentnie widać przy wsypywaniu obornika do Sipma Kombo 1600 że on wylatuje na dole.Platforma i mapa jak wyżej

Edited by roobin303

15 hours ago, roobin303 said:

Jeszcze jeden filmik odnośnie dźwięku przy załadunku obornika (tj. mlaskanie) znika dźwięk po sprzedaniu w bio gazowni.
Ewidentnie widać przy wsypywaniu obornika do Sipma Kombo 1600 że on wylatuje na dole.Platforma i mapa jak wyżej

Możesz przesłać dxdiaga proszę?

W razie potrzeby instrukcja utworzenia pliku:

Plik dxdiag.
- Proszę nacisnąć skrót klawiszowy Windows+R (klawisz Windows najczęściej znajduje się pomiędzy Ctrl a Altem, znajduje się na nim symbol flagi, należy go nacisnąć i trzymając wcisnąć klawisz R, pojawi się okienko "Uruchamianie")
- Proszę wpisać dxdiag (W okienko uruchamianie) oraz nacisnąć przycisk 'OK'
- Jeśli uruchamiają państwo narzędzie diagnostyczne DirectX pierwszy raz, proszę zatwierdzić pytanie, czy sprawdzić sterowniki podpisane cyfrowo.
- Proszę nacisnąć przycisk 'Zapisz wszystkie informacje' program zapyta w które miejsce na dysku ma zapisać plik tekstowy z informacjami, proszę wybrać np. Pulpit

PS4

W nowym patchu został dodany nowy ciągnik JCB FASTRAC 8330 i w trybie Moja pierwsza Farma w ogóle nie można go kupić , ponieważ respi się w nietypowym miejscu w Montanie

cb1402b615e9bf39.jpg

Można kupić te darmowe ciągniki ile się chce , potem bugują się w powietrzu

97b9aedaf583e28f.jpg

Po wczytaniu save gra się crashuje... W trybie swobodnym nie ma żadnego problemu.

Gomselmash PALESSE GS575 automatycznie zrzuca słome podczas zbiorów i nie można teraz to w ogóle zmienić jak to było przed patchem czy to błąd?

8 hours ago, Artur Lis said:

Możesz przesłać dxdiaga proszę?

W razie potrzeby instrukcja utworzenia pliku:

Plik dxdiag.
- Proszę nacisnąć skrót klawiszowy Windows+R (klawisz Windows najczęściej znajduje się pomiędzy Ctrl a Altem, znajduje się na nim symbol flagi, należy go nacisnąć i trzymając wcisnąć klawisz R, pojawi się okienko "Uruchamianie")
- Proszę wpisać dxdiag (W okienko uruchamianie) oraz nacisnąć przycisk 'OK'
- Jeśli uruchamiają państwo narzędzie diagnostyczne DirectX pierwszy raz, proszę zatwierdzić pytanie, czy sprawdzić sterowniki podpisane cyfrowo.
- Proszę nacisnąć przycisk 'Zapisz wszystkie informacje' program zapyta w które miejsce na dysku ma zapisać plik tekstowy z informacjami, proszę wybrać np. Pulpit

Dołączam plik DXDiag

DxDiag.txt