Sign in to follow this  
DwemerManiac

Zapisywanie gry w custom projektach

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Dwa pytania do Twórców gry, dotyczące zapisywania postępu customowej gry i rozwoju Developers Tools:

1.Czy Twórcy planują podpowiedzieć nam, podsunąć sposób na zapisywanie gry tworzonej w DevTools?

Zastanawiałem sie dlaczego nie powstaje dużo więcej modyfikacji do DL, tak jak chociażby w przypadku zabawy ze SkyrimCreationKitem. Trochę posłuchałem różnych opinii i również uważam, że brak możliwości zapisu w tych grach podcina skrzydła tym, którzy nad ich kreacją przesiadują dziesiątki godzin.

Jest wiele wspaniałych, rozległych map, które aż proszą się o zaimplementowanie w nim całego szeregu questów. Mapy, do których( jak do gry) przysiadał by człowiek na 1-2 godzinki każdego dnia aby powoli, bez pospiechu kulać sie do przodu z fabuła i rozwojem postaci.

Ja najwyżej nie zawsze mam czas przechodzić custom mapy w całosci, a zaczynać od nowa po raz n-ty  to nic miłego. Jest wiele projektów, nad którymi posiedziałbym (grając czy współtworząc) z myślą o dłuższej, wieloetapowej zabawie, a nie jednorazowej akcji. A ile razy coś wyskoczy i czowiek musi sie oderwać od kompa lub po prostu skonczyc granie na dany dzień;)?

W grze mieliśmy chociażby taki "wymuszony" autozapis za kazdym razem gdy podróżujemy windą w Wieży. Czy nie da rady zaimplementować w DevToolsach jakiegoś triggera, boxa po uruchomieniu którego (użycie-jak z tym teleportem przy drzwiach windy, wejście w zasięg ) gra będzie zapisywana. Wydaje mi się, że wznieciłoby to nowy zapał nie tylko w pomysłowych twórcach nowych projektów ale i graczach, którzy chętniej pograli by dłużej niż na jednym posiedzeniu w ulubione mapki.

2. Czy może od razu , z góry można nam powiedzieć, że takowej opcji na pewno, nigdy w DevToolsach nie bedzie? Najwyżej człowiek by wiedział na czym stoi.

pozdrawiam