Sign in to follow this  
DwemerManiac

Zapisywanie gry w custom projektach

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Dwa pytania do Twórców gry, dotyczące zapisywania postępu customowej gry i rozwoju Developers Tools:

1.Czy Twórcy planują podpowiedzieć nam, podsunąć sposób na zapisywanie gry tworzonej w DevTools?

Zastanawiałem sie dlaczego nie powstaje dużo więcej modyfikacji do DL, tak jak chociażby w przypadku zabawy ze SkyrimCreationKitem. Trochę posłuchałem różnych opinii i również uważam, że brak możliwości zapisu w tych grach podcina skrzydła tym, którzy nad ich kreacją przesiadują dziesiątki godzin.

Jest wiele wspaniałych, rozległych map, które aż proszą się o zaimplementowanie w nim całego szeregu questów. Mapy, do których( jak do gry) przysiadał by człowiek na 1-2 godzinki każdego dnia aby powoli, bez pospiechu kulać sie do przodu z fabuła i rozwojem postaci.

Ja najwyżej nie zawsze mam czas przechodzić custom mapy w całosci, a zaczynać od nowa po raz n-ty  to nic miłego. Jest wiele projektów, nad którymi posiedziałbym (grając czy współtworząc) z myślą o dłuższej, wieloetapowej zabawie, a nie jednorazowej akcji. A ile razy coś wyskoczy i czowiek musi sie oderwać od kompa lub po prostu skonczyc granie na dany dzień;)?

W grze mieliśmy chociażby taki "wymuszony" autozapis za kazdym razem gdy podróżujemy windą w Wieży. Czy nie da rady zaimplementować w DevToolsach jakiegoś triggera, boxa po uruchomieniu którego (użycie-jak z tym teleportem przy drzwiach windy, wejście w zasięg ) gra będzie zapisywana. Wydaje mi się, że wznieciłoby to nowy zapał nie tylko w pomysłowych twórcach nowych projektów ale i graczach, którzy chętniej pograli by dłużej niż na jednym posiedzeniu w ulubione mapki.

2. Czy może od razu , z góry można nam powiedzieć, że takowej opcji na pewno, nigdy w DevToolsach nie bedzie? Najwyżej człowiek by wiedział na czym stoi.

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this