Wujaszek Slim

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to CryKillerPL in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Xbox
  1.1.4
  Kolejna beznadziejna łatka. Tracę już cierpliwość. Drugi save poszedł się rypać... 
  1. Nadal nie działa misja poboczna ze sprzedażą świń
  2. Spadki fpsów 
  3. Dźwięki ciągników (szczególnie Lindnera) wariują. Co chwilę się zacinają i zanikają 
  4. Nadal nie mogę wejść do żadnego ciągnika w moim save
  5. Grafika to śmiech na sali. Wszystko poza maszynami wygląda jak gry z poprzedniej epoki. Rozumiem że to, że to konsola, ale o wiele lepsze gry z ogromnymi otwartymi światami działają lepiej i lepiej wyglądają. 
  6. Kamera po wejściu przez koło do pojazdu nadal jest dziwnie skierowana w górę. 
  7. Jak naprawiliście drzwi przesuwne skoro nadal otwierają się z prędkością światła? 
   
  Czy wyjdzie w końcu na konsolę jakiś update który coś naprawi noe psując przy tym innych elementów? 
 2. Upvote
  Wujaszek Slim got a reaction from roobin303 in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Powinna być dostępna automatycznie przy opcji podróżowania jako jedna z lokacji. Jeśli nie napisz do supportu.   Adresy powyżej.
 3. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to d_wrobel@o2.pl in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Aktualizacja całkowicie popsuła grę,
  1. Znikają maszyny z wiaty i z mapy Niemcy, straciłem maszyny na kwotę ponad 150 tyś Euro, zostały tylko traktory, kombajn bez przystawki i pickup ,
  2. Przy kupnie sprzętu w sklepie bądź na tablecie sprzętu trzeba szukać w rzece, na mapie w różnych miejscach albo lewituje nie wiadomo gdzie, a także nie ma informacji że coś zakupiłem i miałem 10 traktorów w rzece.
  3. Ciągle wyskakuje komunikat przy siewie pole nie zaorane pomimo tego że jest zaorane,
  4. Pracownik w trakcie siewu zaginął z traktorem i siewnikiem,
  5. Po sprzedaniu owiec nie mogę zakupić nowych
  6. Zniknęły efekty opriskiwacza - wylot z lanc
  7. W trakcie nawożenia i pryskania nie ma widać efektu na polu tylko na mapie.
 4. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to Sigall in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Nie wiem jaką wersje masz ale PC miała już 4 patche.
  CMS 2018 jest chyba 3 grą z serii i porównywanie go do PF 2018 uważam za śmieszne. Odkręcanie/przykręcanie śrubek, pilnowanie kolejności i naprawianie części, co to ma wspólnego? Nie kojarzę by CMS musiał posiadać jakąkolwiek sztuczną inteligencie, wykrywanie kolizji, zmienna pogodę, i powiedzmy otwarty świat (nie wiem, ma garaż, tor testowy i sale aukcyjną? ile to będzie? 2% Montany?).
  Powiedz mi jeszcze jakie były początki FS? chyba od 2008 zaczynali, doliczyłem się 9 wersji na PC (2008 Classic, 2009, 2011, 2013, 2013 Titanium, 15, 15 Złota Edycja, 17, 17 Platinium). Wydaje mi się, że w temacie symulowania farmy trochę doświadczenia zebrali, dla Techlandu to nowa ziemia i potrzebują trochę czasu by plony wykiełkowały
  A co ekipa robi do PF to pewnie niedługo zobaczymy.
 5. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to Yourex4 in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Odkąd wyszedł patch na konsole i zobaczyłem że nie ma animacji w opryskiwaczu nie grałem ani sekundy. Gra wyszła 11 marca o ile dobrze pamiętam i dalej jest pełna bugow, zawiesza się i psują się savy. Wszystko to jest tak absurdalne, że aż mi się ciśnienie podnosi. Jest mnóstwo postów na polskim i angielskim forum bez jakiejkolwiek odpowiedzi że strony twórców. Ta gra to strata pieniędzy. Polecam Farming Simulator 17. Jest 100x lepszy. Tyle w temacie. Pozdrawiam
 6. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to Irt Uop in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Kolejne uwagi do wersji PC:
  Szklarnia przemysłowa - przy kupowaniu pojemność wybranych upraw jest taka sama jak w przypadku zwykłej szklarni ulepszonej do 2 poziomu; (ogólnie mówiąc pożera ogromne ilości wody i nawozu a
  daje takie same zbiory jak 10 razy tańsza zwykła szklarnia).
  Prędkości pracy JCB 8330 z maszynami są zdecydowanie za duże.
  Cieszę się, że lusterka w końcu działają, jednak są małe problemy: niektóre z nich są niedokładnie "doklejone" przez co przebijają się stare na krawędziach; lusterka w kombajnie Gregoire nie
  podnoszą się i zostają tam gdzie były przed rozpoczęciem pracy.
  Gra się sporo zmieniła, jednak encyklopedia pozostaje nieaktualna w niektórych przypadkach - szklarnie.
  Uważam, że strefa w której jest pokazywana z prawej strony informacja na temat sadów, winnic i gajów oliwnych powinna sięgać bez problemu do zbiornika z wodą. Obecnie w wielu przypadkach jest
  tak, że gdy podjeżdżam napełnić zbiornik beczką z wodą jej nie widzę. Przykładowo: sad gruszowy 1,2; jabłkowy 1; śliwkowy 1,2; winnica 1. Dodatkowo zbiornik wody przy sadzie śliwkowym 1 (ten za
  darmo z kampanii) blokują płotki - nie wiem po co one tam stoją?
  Po dłuższej grze też stwierdzam, że jednak ten przyciemniony pasek na górze jest denerwujący.
  Pomimo, że układ klawiszy mi się podoba (i można go zmienić), to denerwuje mnie Wasz brak konsekwencji w sterowaniu. Rozkładanie pługa i kultywatora Akpil -R opuszczenie -Z, a już
  rozkładanie kultywatora Galucho -Y, opuszczenie -F. Jeszcze jestem skłonny zrozumieć dlaczego dla siewnika i opryskiwacza rozkładanie jest -Y, ponieważ -R to napełnianie, ale tam nie rozumiem.
  Przydałaby się opcja płatnej teleportacji koło domu samą postacią. Wiem, obok jest wiata, jednakże na mapie jest często zasłonięta przez ikonki maszyn które pod nią stoją.
  Nie wiem czy nie zużywa się za mało nawozów i oprysków - ale to tylko moje zdanie.

  Skończyłem wyzwania, więc podzielę się uwagami:
  - Montana: kampania ziemniaczana - 50.000$ po co? 5.000 starczy.
  - Japonia: czas sadzenia - sadzenie ryżu w nocy w całkowitej ciemności bez żadnego światła w sadzarce jest naprawdę fascynujące.
  - Włochy: woda i wino - czas na wykonanie 18h, a jest 28h.
  - Kolumbia: egzotyczny mechanik - maszyny nie są pobrudzone, z pełnym bakiem paliwa (ciężko uwierzyć że trzeba je naprawiać).
  pora deszczowa - zaparkuj wszystkie maszyny pod wiatą, niestety nie udało mi się tego zaliczyć, a drugi raz nie próbowałem.
  najlepsze ziarna kawy - nie jest zaznaczone gdzie składować tę kawę;
  nieznana choroba - plantacja kawy nr 1, podczas oprysku czasami łapie 2,3 lub 4 rzędy, sprawdziłem też w trybie swobodnym lecz było normalnie.
 7. Upvote
  Wujaszek Slim got a reaction from Artur G. in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Platforma PS4. 1.1.3
  Pracownicy nadal pozostawiają sporo niedociągnięć, czasami nawet całe paski nie wykonanej pracy, czy to orki, kultywacji, siewu czy oprysku. Cóż i  tak jest lepiej niż było.
  Powinien być wybór, czy pracownik podczas pracy ma zużywać nasz towar (obornik płynny, stały, wodę, pestycydy) czy też kupować na bieżąco. Po co kupować jak mamy 100% obornika w zapasie.
  Zbiornik na owoce jest za mały. Na Montanie przy zbiorze gruszek (sad za 85 tyś) za każdym razem traci 1 kg owoców, to tyle co nic, ale po co ta informacja.
  No i ten ciągnik siodłowy DAF, strasznie ślimaczy, jazda na wprost ok, ale ruszenie z miejsca przy skręconych kołach to ehh.... brak słów.
 8. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to roobin303 in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Chciałbym zgłosić że magazyn na ziemniaki jest zbyt mały jeśli ktoś karmi inwentarz ziemniakami, dlaczego nie można go rozbudować (zwiększyć pojemność)?
 9. Upvote
  Wujaszek Slim got a reaction from Artur G. in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Platforma PS4. 1.1.3
  Pracownicy nadal pozostawiają sporo niedociągnięć, czasami nawet całe paski nie wykonanej pracy, czy to orki, kultywacji, siewu czy oprysku. Cóż i  tak jest lepiej niż było.
  Powinien być wybór, czy pracownik podczas pracy ma zużywać nasz towar (obornik płynny, stały, wodę, pestycydy) czy też kupować na bieżąco. Po co kupować jak mamy 100% obornika w zapasie.
  Zbiornik na owoce jest za mały. Na Montanie przy zbiorze gruszek (sad za 85 tyś) za każdym razem traci 1 kg owoców, to tyle co nic, ale po co ta informacja.
  No i ten ciągnik siodłowy DAF, strasznie ślimaczy, jazda na wprost ok, ale ruszenie z miejsca przy skręconych kołach to ehh.... brak słów.
 10. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to CryKillerPL in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Odnośnie kombajnu Palesse - usunięcie sieczkarni to naprawa błędu. Ten kombajn nie posiada sieczkarni fabrycznie.
 11. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to Artur G. in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Wersja 1.1.3
  Przy zmianie pojazdu nie jest zapamiętywana odległość kamery od ciągnika, jeśli zmiana była dokonana w widoku z wnętrza pojazdu. Kamera w takiej sytuacji wędruje bardzo blisko pojazdu, czego nie było w poprzedniej wersji. Irytujące zachowanie.
  Ponadto, jak ktoś sugerował, dobrze by było, aby zapamiętywany był widok 1. lub 3. osoby dla maszyn i rolnika oddzielnie. Ja np. wolę biegać farmerem w 3. osobie, a ciągnikiem jeździć w pierwszej.
 12. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to DarekC in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  To ja dodam jeszcze co do rozładunku:
  - gdy kombajn do ziemniaków jest już pełny i podjedziemy pod niego przyczepą to nie ma "Q" do rozładunku, trzeba odjechać kombajnem i podjechać ponownie do przyczepy
  - to samo tyczy się szklarni, gdy mam zaparkowany pickup z nawozem przy rozładunku jego i przełożę potrzebną ilość, wrócę do niego po jakimś czasie by kolejną porcję nawozu dać, nie ma "F" trzeba odjechać i podjechać ponownie
  - ta sama przypadłość jest przy załadunku kapusty przy szklarni, zaparkowana przyczepa w miejscu załadunku raz się załaduje, przy ponownej porcji kapusty trzeba odjechać i podjechać ponownie by móc załadować kapustę, nie wiem jak jest z innymi produktami w szklarni, ale domyślam się, że jest podobnie.
 13. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to Artur G. in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  I jeszcze te "wyprane" kolory. Ani regulacja gammy, ani jasności nie daje normalnych kolorów i niemal zawsze są jakieś wyblakłe.
 14. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to CryKillerPL in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  W kombajnie do ryżu Redlands Champion TR22 dziwnie działa sterowanie. Gdy stoimy w miejscu to skręcanie jest zamienione biegunami (czyt. drążek w prawo to kombajn okręca się w lewo i odwrotnie), ale gdy ruszymy to nagle bieguny są na swoich miejscach. Jest to bardzo denerwujące.
  A i dlaczego sprzedajemy obornik rozrzutnikiem? W jaki sposób jest to wysypywane?  Dodałbym opcję przewożenia obornika w przyczepach i tyle.
  Ależ można kolego
  Metaltech PH4 albo Wielton PRC-2B/W 10 Ton
 15. Upvote
  Wujaszek Slim got a reaction from CryKillerPL in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Kolejny dzień z Pure Farming i kolejne "zonki" Platforma PS4
  1. Po napełnieniu cysterny obornikiem płynnym i nawożeniu pola, reszta zawartości po prostu znika po wczytaniu stany gry.
  2. Po zakupieniu szklarni przemysłowej nie mogę w żaden sposób zebrać plonów z palety, próbowałem wszystkimi przyczepami. Dodatkowo ledwo nadążałem z dostarczaniem wody i worków z nawozem.
  3. A propos nawozów do szklarni, czy można je dowoźić czymś innym niż pickupem? Serio jeździć po 4-5 razy to po prostu masakra, dodatkowo 3 razy z beczką z wodą, jakaś masakra. Wiem, użyłem słowa masakra po raz drugi, to nie przypadek.
  Zwracam natomiast honor jeśli chodzi o raty kredytu bankowego. Spłacają się same.
  Miałem dość czekania na zarobienie reszty kasy w kampanii na spłacenie kredytu, ponieważ te wszystkie błędy zniechęcały mnie na tyle, że po kolejnym crashowaniu gry nie chciało mi się ponawiać rozgrywki i wozić po raz kolejny ten nawóz do szklarni pickupem. Sprzedałem większość maszyn i spłaciłem kredyt.
  4. Właśnie, sprzedawanie nie opróżnionych maszyn. Nie powinno mieć znaczenia, czy maszyna jest pełna czy pusta. Najwyżej stracimy zawartość a zyska na tym tylko kupiec . Czy jest opcja opróżniania maszyny? ponieważ ja nie potrafiłem takowej znaleźć.
  Amen bracie farmerze. Popieram w 100%
 16. Upvote
  Wujaszek Slim reacted to CryKillerPL in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  Misja poboczna Handel świniami nie działa poprawnie. Po odebraniu misji w chlewie powinny pojawić się cztery swinie które mam przetransportować do rzeźni. Nic takiego się niestety nie dzieje. Chlew jest pusty - nie można też kupić świń. Nie pomaga ponowne uruchamianie - robiłem to z 10 razy.
  W kombajnie Gomselmash Palesse GS575 gdy kombajn stoi pusty kręci się ciągle jakieś koło zębate (z prawej strony, na wysokości ok. 1,5 m, w przedniej części kombajnu)
  Jeżeli np. podstawimy przyczepę do przewozu zwierząt Galucho Transcow postawimy obok chlewni/obory to w innych pojazdach zamiast "Przenieś zawartość" itp. będzie "Załaduj małe zwierzę" jednak działa to prawidłowo. Czyli dla przykładu jeżeli w momencie gdy przyczepa Galucho Transcow stoi obok chlewni, ja pojadę innym ciągnikiem po wodę do przepompowni to wciskająć X (Załaduj małe zwierzę) normalnie nabieram wodę.
  To samo gdy staniem bohaterem koło np. królikarni i wsiadamy do jakiegoś pojazdu poprzez koło z pojazdami to cały czas będzie się nam wyświetlać informacja o królikach tak jakby bohater ciągle tam stał. Pomaga podejście ponownie do królikarni.
  Po raz kolejny - usuńcie, albo zmniejszcie ten dziwny pasek na górze.
  Dodajcie opcję czułości drążków na padzie.
  W ładowaczach trzeba zamienić biegunami oś Y dla podnoszenia i opuszczania.
  Opisy maszyn w sklepie są bardzo szczątkowe. Opisałbym wszystko dokładnie. Niektóre maszyny nie mają wpisanej szerokości roboczej, inne mają. W opisie siewnika Akpil Gepard Drill 3 zmienił bym opis - nie wymaga on wcześniejszego spulchniania gleby.
  Do poprawy jest też fizyka. Aktualnie obciążniki są nie potrzebne, bo Zetor Major z pługiem 6-cio skibowym jedzie bez problemu, a przednie koła ani na chwilę nie oderwą się od ziemi.
  Dodajcie możliwość kupowania zwierząt poprzez tablet.
   
 17. Upvote
  Wujaszek Slim got a reaction from grinch98pl in Feedback - zgłoś błąd/sugestię   
  8. Niektórych maszyn nie da się umyć. Przyczepa metaltacha i zbiornik na mleko na przykład.
  9. Ten pasek na górze ekranu jest zupełnie niepotrzebny. Chwilami wkurzający.
  10. Ogólnie kolorystyka gry jest dziwnie rozjaśniona zwłaszcza w nocy i nie, nie jest to wina moich ustawień ekranu.
  11. Byłaby to super opcja możliwość wyłączenia mapki i informacji o polu. Czasami po prostu poznajemy mapkę i dobrze wiemy gdzie jesteśmy a minimapa jest spora i zasłania dużo.
  12. Oddalenie widoku od maszyny jest za małe. W przypadku większego siewnika ciężko jest ogarnąć zasięg siania.
  Na razie to tyle, więcej nie zauważyłem ale będę informował na bieżąco.