CryKillerPL

feedback
Feedback - zgłoś błąd/sugestię

117 posts in this topic

platforma PS4 1.1.3

zbieranie ziemniaków, ok nadal trochę żmudne ale tym razem nie mogę opróżnić zbiornika. nie ma opcji wystawienia podajnika do opróżnienia maszyny, dziwne, we wcześniejszej wersji gry mi się udało. Czy do wszystkich przyczep można załadować ziemniaki z podajnika?

Ja korzystam z Wielton 10t. Ale trzeba podjechać do przyczepy. Jeśli przyczepą podjeżdżam do maszyny, muszę maszyną odjechać trochę od przyczepy, po czym jeszcze raz nią podjechać.

Ale najbardziej mnie denerwuje samoczynne składanie maszyny po przesiadce na inny pojazd i konieczność każdorazowego jej rozkładania.

23 hours ago, Artur G. said:

Ja korzystam z Wielton 10t. Ale trzeba podjechać do przyczepy. Jeśli przyczepą podjeżdżam do maszyny, muszę maszyną odjechać trochę od przyczepy, po czym jeszcze raz nią podjechać.

Ale najbardziej mnie denerwuje samoczynne składanie maszyny po przesiadce na inny pojazd i konieczność każdorazowego jej rozkładania.

Faktycznie, musiałem prawidłowo podjechać maszyną, nie przyczepą. Co nasuwa kolejną rzecz którą można byłoby poprawić lub też zmienić a mianowicie konieczność bycia w maszynie aby rozpocząć przeładunek zboża czy też ziemniaków. podjeżdżamy przyczepą i trzeba się przesiąść, później znów przesiąść i odjechać, przesiąść i zbierać dalej. Sporo skakania. Skoro rura w kombajnie jest wysunięta to dlaczego podjeżdżając przyczepą nie może zacząć się przesypywanie? Tak, działa w przypadku zatrudnienia pracownika ale szkoda że nie działa bez niego. Niby realizm, racja bo kto niby ma uruchomić przesypywanie skoro nikogo w kombajnie nie ma. A może to ja zrobiłem się za wygodny?

Platforma Windows, mapa Montana 

Pracownicy do końca nie wykonują 100 % czynności orki na polu. 

https://zapodaj.net/a51159cd70b61.png.html

https://zapodaj.net/83a6e73ec8469.png.html

https://zapodaj.net/9c38228f065b5.png.html

https://zapodaj.net/28a46c52b79ab.png.html

https://zapodaj.net/4e9c8ba2799ac.png.html

https://zapodaj.net/aeb83d3c48bbe.png.html

https://zapodaj.net/aa80ac6181a65.png.html

Jeszcze taka nie do ciągłość przy obsiewaniu pola.

Wiem, że ktoś się może doczepić to za duży ciągnik nie przeznaczony do obróbki pola itp. itd. ale dlaczego przecież każdy ma prawo używać wszystkiego w tej grze od wyboru do koloru wg. własnego widzi mi się.

W Mitsubishi L 200 (niebieskim) brak świateł stopu i cofania.

Zbagowany kombajn do cięcia trawy trawy coś strasznego :(, a miałem zacząć robić pasze powoli dla krów.

https://zapodaj.net/4bb30d7259442.png.html

Edited by roobin303

Kolejne uwagi do wersji PC:
Szklarnia przemysłowa - przy kupowaniu pojemność wybranych upraw jest taka sama jak w przypadku zwykłej szklarni ulepszonej do 2 poziomu; (ogólnie mówiąc pożera ogromne ilości wody i nawozu a
daje takie same zbiory jak 10 razy tańsza zwykła szklarnia).

Prędkości pracy JCB 8330 z maszynami są zdecydowanie za duże.

Cieszę się, że lusterka w końcu działają, jednak są małe problemy: niektóre z nich są niedokładnie "doklejone" przez co przebijają się stare na krawędziach; lusterka w kombajnie Gregoire nie
podnoszą się i zostają tam gdzie były przed rozpoczęciem pracy.

Gra się sporo zmieniła, jednak encyklopedia pozostaje nieaktualna w niektórych przypadkach - szklarnie.

Uważam, że strefa w której jest pokazywana z prawej strony informacja na temat sadów, winnic i gajów oliwnych powinna sięgać bez problemu do zbiornika z wodą. Obecnie w wielu przypadkach jest
tak, że gdy podjeżdżam napełnić zbiornik beczką z wodą jej nie widzę. Przykładowo: sad gruszowy 1,2; jabłkowy 1; śliwkowy 1,2; winnica 1. Dodatkowo zbiornik wody przy sadzie śliwkowym 1 (ten za
darmo z kampanii) blokują płotki - nie wiem po co one tam stoją?

Po dłuższej grze też stwierdzam, że jednak ten przyciemniony pasek na górze jest denerwujący.

Pomimo, że układ klawiszy mi się podoba (i można go zmienić), to denerwuje mnie Wasz brak konsekwencji w sterowaniu. Rozkładanie pługa i kultywatora Akpil -R opuszczenie -Z, a już
rozkładanie kultywatora Galucho -Y, opuszczenie -F. Jeszcze jestem skłonny zrozumieć dlaczego dla siewnika i opryskiwacza rozkładanie jest -Y, ponieważ -R to napełnianie, ale tam nie rozumiem.

Przydałaby się opcja płatnej teleportacji koło domu samą postacią. Wiem, obok jest wiata, jednakże na mapie jest często zasłonięta przez ikonki maszyn które pod nią stoją.

Nie wiem czy nie zużywa się za mało nawozów i oprysków - ale to tylko moje zdanie.

Skończyłem wyzwania, więc podzielę się uwagami:
- Montana: kampania ziemniaczana - 50.000$ po co? 5.000 starczy.
- Japonia: czas sadzenia - sadzenie ryżu w nocy w całkowitej ciemności bez żadnego światła w sadzarce jest naprawdę fascynujące.
- Włochy: woda i wino - czas na wykonanie 18h, a jest 28h.
- Kolumbia: egzotyczny mechanik - maszyny nie są pobrudzone, z pełnym bakiem paliwa (ciężko uwierzyć że trzeba je naprawiać).
pora deszczowa - zaparkuj wszystkie maszyny pod wiatą, niestety nie udało mi się tego zaliczyć, a drugi raz nie próbowałem.
najlepsze ziarna kawy - nie jest zaznaczone gdzie składować tę kawę;
nieznana choroba - plantacja kawy nr 1, podczas oprysku czasami łapie 2,3 lub 4 rzędy, sprawdziłem też w trybie swobodnym lecz było normalnie.

4 hours ago, roobin303 said:

Platforma Windows, mapa Montana 

Pracownicy do końca nie wykonują 100 % czynności orki na polu. 

Pracownicy w Pure Farming to jeden wielki niewypał. nie spotkałem się jeszcze aby praca wykonana została poprawnie w 100%. Ani razu, a gram sporo. Po prostu strach go puszczać gdyż i tak stracę czas na poprawki. Czasami bywa że na środku pola zostaje 2 metrowy pasek. Dlaczego?

Problem przy programowaniu? Przecież grę nie robi dwóch gości na amidze, tylko profesjonalny zespół dużej grupy osób z sukcesami w tej dziedzinie. Nie wiem.... po prostu nie wiem.

Sprawa nie dotyczy niestety tylko orki, każda czynność wykonywana przez pracowników posiada ubytki. Większe bądź mniejsze, ale zawsze konieczna jest poprawka.

Szkoda.

Odkąd wyszedł patch na konsole i zobaczyłem że nie ma animacji w opryskiwaczu nie grałem ani sekundy. Gra wyszła 11 marca o ile dobrze pamiętam i dalej jest pełna bugow, zawiesza się i psują się savy. Wszystko to jest tak absurdalne, że aż mi się ciśnienie podnosi. Jest mnóstwo postów na polskim i angielskim forum bez jakiejkolwiek odpowiedzi że strony twórców. Ta gra to strata pieniędzy. Polecam Farming Simulator 17. Jest 100x lepszy. Tyle w temacie. Pozdrawiam

22 hours ago, Yourex4 said:

Odkąd wyszedł patch na konsole i zobaczyłem że nie ma animacji w opryskiwaczu nie grałem ani sekundy. Gra wyszła 11 marca o ile dobrze pamiętam i dalej jest pełna bugow, zawiesza się i psują się savy. Wszystko to jest tak absurdalne, że aż mi się ciśnienie podnosi. Jest mnóstwo postów na polskim i angielskim forum bez jakiejkolwiek odpowiedzi że strony twórców. Ta gra to strata pieniędzy. Polecam Farming Simulator 17. Jest 100x lepszy. Tyle w temacie. Pozdrawiam

Szkoda, po miesiącu od premiery była tylko jedna aktualizacja. Wstyd, tym bardziej że gra posiada wiele błędów i kilka nowych po "naprawie" w wersji 1.1.3 (Car Mechanic Simulator 2018 miał nawet po 2 aktualizacje dziennie i gra była ok po 2 tygodniach)

Wiadomo, farming ma 10 letnie doświadczenie więc nie ma o czym mówić ale właśnie dlatego twórcy powinni się przyłożyć i naprawić istniejące błędy a nie zastanawiać się nad tworzeniem jakiegoś płatnego dodatku. (moje przypuszczenie)

28 minutes ago, Wujaszek Slim said:

Szkoda, po miesiącu od premiery była tylko jedna aktualizacja. Wstyd, tym bardziej że gra posiada wiele błędów i kilka nowych po "naprawie" w wersji 1.1.3 (Car Mechanic Simulator 2018 miał nawet po 2 aktualizacje dziennie i gra była ok po 2 tygodniach)

Wiadomo, farming ma 10 letnie doświadczenie więc nie ma o czym mówić ale właśnie dlatego twórcy powinni się przyłożyć i naprawić istniejące błędy a nie zastanawiać się nad tworzeniem jakiegoś płatnego dodatku. (moje przypuszczenie)

Nie wiem jaką wersje masz ale PC miała już 4 patche.

CMS 2018 jest chyba 3 grą z serii i porównywanie go do PF 2018 uważam za śmieszne. Odkręcanie/przykręcanie śrubek, pilnowanie kolejności i naprawianie części, co to ma wspólnego? Nie kojarzę by CMS musiał posiadać jakąkolwiek sztuczną inteligencie, wykrywanie kolizji, zmienna pogodę, i powiedzmy otwarty świat (nie wiem, ma garaż, tor testowy i sale aukcyjną? ile to będzie? 2% Montany?).

Powiedz mi jeszcze jakie były początki FS? chyba od 2008 zaczynali, doliczyłem się 9 wersji na PC (2008 Classic, 2009, 2011, 2013, 2013 Titanium, 15, 15 Złota Edycja, 17, 17 Platinium). Wydaje mi się, że w temacie symulowania farmy trochę doświadczenia zebrali, dla Techlandu to nowa ziemia i potrzebują trochę czasu by plony wykiełkowały :P

A co ekipa robi do PF to pewnie niedługo zobaczymy.

12 minutes ago, Sigall said:

Nie wiem jaką wersje masz ale PC miała już 4 patche.

CMS 2018 jest chyba 3 grą z serii i porównywanie go do PF 2018 uważam za śmieszne. Odkręcanie/przykręcanie śrubek, pilnowanie kolejności i naprawianie części, co to ma wspólnego? Nie kojarzę by CMS musiał posiadać jakąkolwiek sztuczną inteligencie, wykrywanie kolizji, zmienna pogodę, i powiedzmy otwarty świat (nie wiem, ma garaż, tor testowy i sale aukcyjną? ile to będzie? 2% Montany?).

Powiedz mi jeszcze jakie były początki FS? chyba od 2008 zaczynali, doliczyłem się 9 wersji na PC (2008 Classic, 2009, 2011, 2013, 2013 Titanium, 15, 15 Złota Edycja, 17, 17 Platinium). Wydaje mi się, że w temacie symulowania farmy trochę doświadczenia zebrali, dla Techlandu to nowa ziemia i potrzebują trochę czasu by plony wykiełkowały :P

A co ekipa robi do PF to pewnie niedługo zobaczymy.

Wersja PS4 miała patch 1.1.2 i 1.1.3 więc czekam na kolejny heh

Porównywując CMSa do PF chodziło mi głównie o czas reakcji na zgłaszane błędy i ich naprawę.

Racja, to dla Techlandu zupełnie nowe podwórko i jak na pierwsze dzieło symulujące farmę jest całkiem ok, przymykając oko na błędy. Gram codziennie, ale czasami krew zalewa i robię przerwę :P

Początków FSa niestety nie pamiętam, sam zacząłem grać od 15.

Powiem szczerze, że już czekam na kolejną część PFa, nie wiem czy wyjdzie za rok, czy za dwa ale z pewnością kupię.

Aktualizacja całkowicie popsuła grę,

1. Znikają maszyny z wiaty i z mapy Niemcy, straciłem maszyny na kwotę ponad 150 tyś Euro, zostały tylko traktory, kombajn bez przystawki i pickup ,

2. Przy kupnie sprzętu w sklepie bądź na tablecie sprzętu trzeba szukać w rzece, na mapie w różnych miejscach albo lewituje nie wiadomo gdzie, a także nie ma informacji że coś zakupiłem i miałem 10 traktorów w rzece.

3. Ciągle wyskakuje komunikat przy siewie pole nie zaorane pomimo tego że jest zaorane,

4. Pracownik w trakcie siewu zaginął z traktorem i siewnikiem,

5. Po sprzedaniu owiec nie mogę zakupić nowych

6. Zniknęły efekty opriskiwacza - wylot z lanc

7. W trakcie nawożenia i pryskania nie ma widać efektu na polu tylko na mapie.

Twórcy cały czas pracują nad usprawnieniem działania gry i dostosowaniem jej do Waszych potrzeb, tak żeby każdy był zadowolony.  

Informacje odnośnie kolejnych aktualizacji pojawiają się na oficjalnym kanale https://www.facebook.com/PureFarmingPL/

Wszelkie zgłoszenia dotyczące problemów z działaniem produktu Możecie podsyłać na adres e-mail: pomoc@techland.pl oraz support@iceflames.com

Ktoś mi podpowie jak włączyć mapę Niemiec. W dodatkach mam bo kupiłem przed premierowo, no ale przeglądałem wszystko i nie wiem. Zaznaczę że gram tylko na trybie swobodnym i kampani nie robiłem żadnej.

10 hours ago, roobin303 said:

Ktoś mi podpowie jak włączyć mapę Niemiec. W dodatkach mam bo kupiłem przed premierowo, no ale przeglądałem wszystko i nie wiem. Zaznaczę że gram tylko na trybie swobodnym i kampani nie robiłem żadnej.

Powinna być dostępna automatycznie przy opcji podróżowania jako jedna z lokacji. Jeśli nie napisz do supportu.   Adresy powyżej.

14 hours ago, Wujaszek Slim said:

Powinna być dostępna automatycznie przy opcji podróżowania jako jedna z lokacji. Jeśli nie napisz do supportu.   Adresy powyżej.

Faktycznie znajduje się w centrum logistycznym mapa Niemiec, ale przedtem jej nie widziałem.

Xbox

1.1.4

Kolejna beznadziejna łatka. Tracę już cierpliwość. Drugi save poszedł się rypać... 

1. Nadal nie działa misja poboczna ze sprzedażą świń

2. Spadki fpsów 

3. Dźwięki ciągników (szczególnie Lindnera) wariują. Co chwilę się zacinają i zanikają 

4. Nadal nie mogę wejść do żadnego ciągnika w moim save

5. Grafika to śmiech na sali. Wszystko poza maszynami wygląda jak gry z poprzedniej epoki. Rozumiem że to, że to konsola, ale o wiele lepsze gry z ogromnymi otwartymi światami działają lepiej i lepiej wyglądają. 

6. Kamera po wejściu przez koło do pojazdu nadal jest dziwnie skierowana w górę. 

7. Jak naprawiliście drzwi przesuwne skoro nadal otwierają się z prędkością światła? 

Czy wyjdzie w końcu na konsolę jakiś update który coś naprawi noe psując przy tym innych elementów?