Sign in to follow this  
Followers 0
koberise

Dying Light 2 - Pomysł Na Fabułe

1 post in this topic

Mój pomysł bo podobno można się wypowiedzieć

Świat dowiedział się o zarazie , jednak większość cywilizowanych Państw nie ma problemu z infekcją. Uderzył bym tu niespodziewanie w teoretycznie jakieś Europejskie miasto. Wybuch wirusa i masową Panikę ludności. w tym momencie nasz bohater znajdował by się właśnie tam. Prologiem gry było by uczestniczenie w tym wielkim haosie.... Sama rozgrywka mogła by się odbywać kilka tygodni po masakrze ludności a nasz bohater sam zakładał by tak zwane miejsce skupiające ocalałych. ( czyli zbiórka wszelkiego rodzaju desek gwoździ blach itd do budowania schronienia. a następnie ściąganie ocalałych ludzi po weryfikacji czy można im ufać czy nie i jakie posiadają zdolności wykształcenie czy gdzie pracowały ..... jak by mogły się przydać w danej lokalizacji oczywiści główny wątek fabularny to szukanie przyczyny wybuchu epidemii.

Kontrastem do pozostałych tytułów o zombie akcja mogła by dziać się Zimą ! ( zmienna temperatura : szukanie miejsc gdzie można by się ogrzać jeśli zbyt długo jesteśmy na chłodzie ;) ) Miejsca ocalałych te które mają już ludzi i są bezpieczne raz na jakiś czas trzeba by bronić przed tak zwaną falą... czyli od tego jak dany budynek jest uzbrojony i jakich posiada ocalałych zależało by czy go utrzymamy czy nie  tzw fala raz na kilka dni ;) o czym informował by zegar ;) czy jakoś tak :D Uważam pierwszą część gry za mega hit uwielbiam wręcz i spędziłem wiele godzin. Jednak czego mi tu brakuje to faktycznie momentów które by rzeczywiście mogły wzruszać... dziewczyna która ginie w pierwszej odsłonie gry to był najmocniejszy moment ale same filmiki i przejęcie bohatera jest zbyt mało filmowe. nie wiem jak to ująć ale jakoś takie człowieczeństwo bym wyjął z tych postaci tak naturalne i kruche... w takich sytuacjach jak apokalipsa zombie

Gra mogła by być bardziej mroczna i chłodna.  ( psychicznie trochę wbijająca bohatera ,który był by świadkiem przykrych sytuacji jak walka bezbronnej rodziny z zainfekowanymi, tak by jakieś sytuacje nie zawsze dobrze się kończyły ) Wprowadził bym też zainfekowane zwierzęta

chociażby psy. misje w jakimś wielkim centrum handlowym , na lotnisku, oceanarium, zoo itp, szpital.

Skoro The Division ma odwzorowany Manhattan to może w 2 cześci Waszej gry można by odwzorować kawałek polskiego miasta  ;)wplatając go w mapę jako atrakcja.

Dobra takie chaotyczne myśli nie wiem czy będzie ktoś to czytał czy hejtował ale miałem chwilę to coś tam naskrobałem